Astrolojik Danışmanlık Nedir?

Astroloji, yıldızların, gezegenlerin ve özge gök kubbe cisimlerinin insanoğlu üzerindeki etkilerini inceleyici bir gök kubbe fen dalıdır. Bu fen dalına mensup kişilere ise Astrolog denir. Astroloji, binlerce yıldır insanoğluın evetşamlarına cihet veren bir açıklıkç olmuştur ve hala popülerliğini korumaktadır.

Astrolojik çtuzakışmalarında, çeşitli gök kubbe cisimlerinin insanoğluın yabanlık özelliklerine, zevklerine, tercihlerine ve hatta gelecekteki hayatlarına tesirleri incelenir. Bunlar çoğunlukla Burç Yorumları adı altında dokumalır.

  • Astrologlar, veladet tarihleri, veladet saatleri ve veladet bölgeleri kabil zatî bilgileri kullanarak, insanoğluın burçlarını hesaplar.
  • Burçların özellikleri ve insanoğlu üzerindeki tesirleri incelenir ve bu bilgiler, veladet haritalarının yorumlanmasında kullanılır.
  • Astrologlar, danışanlamış olurına hayatlarında hakikat adımları atmaları ciğerin tavsiyelerde bulunur ve defa gösterirler.

Astrolojinin önemli terimleri arasında, gezegenlerin hareketlerini tamlayan astrolojik evler, burçların farklı özelliklerini temaşa eden ritüel burçları ve veladet haritalarının yorumlanmasında kullanılan zodyak bucak tuzakır.

Terimler Anlamları
Astrolojik Evler Doğum hariktalrında farklı alanları temaşa eden evlerdir.
Ayın Burçları Ayın yıl süresince hangi burçta olduğunu gösteren burçlardır.
Zodyak 12 burçfecir oluşan bölüt şeklinde bir gök kubbe haritasıdır.

Astrologların Görevleri Nelerdir?

Astroloji, tarihin derinliklerinden bugüne denli insanoğluın hayatlarına cihet veren bir disiplindir. Bugün birlikte insanoğlu, insanoğluın burç yorumlarına, gezegenlerin hareketlerine, astrolojik danışmanlık hizmetlerine yetişkin ilişik göstermektedirler. Bununla baş başa astrolojinin uygulanması ve kullanmaı dair makul görevler bulunmaktadır.

Astrologlar, bu görevleri adına getiren kişilerdir. Astrologların görevleri, çoğunlukla veladet haritası yorumlamak, yabanlık analizi eylemek, aşk ve ilişki astrolojisi, kariyer astrolojisi, finansal astroloji, mizaç astrolojisi kabil konulara danışmanlık yapmaktır.

  • Kariyer astrolojisi, kişilerin hayatındaki en önemli konulardan biridir. İnsanlar, kariyer ve iş hayatlarında hangi meslekte ne denli sükselı olacakları dair astrolojik danışmanlık hizmeti alabilirler.
  • Doğum haritası yorumlamak, astrologların en ana görevlerinden biridir. Kişinin veladet evveliyatına, saatine ve adına gereğince hazırlanan veladet haritası, kişinin potansiyellerini ve yaşamını etkileyecek faktörleri ortaya koyar.

Astrologlar, yaptıkları tefsir ve danışmanlık hizmetleri ile insanlara rehberlik etmektedirler. Ancak astrolojinin kesin bir encam tahmini aracı olarak kullanılmaması gerektiği de unutulmamalıdır. Ulaş Utku Bozdoğan kabil sükselı astrologlar, astrolojinin yalnızca bir rehberlik aracı bulunduğunun değerliı özellikle çizmektedirler.

Astrolojide Kullanılan Terimler Nelerdir?

Astroloji üzerine henüz fazla malumat sahibi başlamak istiyorsanız, biraşkın terimle karşıtlaşmanız muhtemeldir. Bir astrolog olarak, Ulaş Utku Bozdoğan, sizin ciğerin Astroloji Terminolojisi’ni esrarkeşfetti. Bu terimler, burç yorumları ve veladet haritası yorumlamalarının gerçekleştirilmesi ciğerin kullanılır.

  1. Burç: Astrolojide, burçlar gökyüzündeki güneş hareketlerinin ışıldayan talih grupları olarak görülür. Burçlar, bir veladet evveliyatına gereğince belirlenir ve biraşkın kişiye gereğince yabanlık ve gelecekteki olaylar üzerine malumat verebilir.

  2. Kükremek Burcu: Ekseri 23 Orak ayı – 22 Ağustos tarihleri arasında doğanlamış olur ciğerin kullanılan bir burçtur. Yaratıcı, cömert ve özgüvenli yabanlık özellikleri ile ilişkilendirilir.

  3. Kamer Burcu: Doğum haritasında Kamer’ın evetğu burçtur. Kamer ıtır, bir kişinin hissî yönden elbette hissettiğine, hassasiyetine ve soluk aldığı kabil evetşlakin şekline damga fiyat.

Burç yorumlaması üzerine çok fazla malumat sahibi başlamak ciğerin, astroloji terminolojisine aşina başlamak önemlidir.

Terim Mazmunı
Doğum haritası Bir kişinin veladet çabucak gökyüzünde olan gezegen konumlarının bir haritasıdır.
Yükselen burç Doğum çabucak yükselen burçtur. Kişinin kendini dışa vurum etme şekli, enerjisi ve dış dünyayla ilişkisi üzerine malumat verir.
Natal harita Doğum andaçndaki gezegen konumlarını gösteren haritadır. Kişinin hayatındaki olaylar ve yabanlık özellikleri ile ilgili ipuçları verir.
Gezegen transitleri Bir gezegenin gökyüzünde tutum ederken bir ayrıksı gezegen yahut burçla kesişmesidir. Bu, kişinin hayatındaki etkilere damga edebilir.
Retrolar Bir gezegenin cihetünün tersine gitmesidir. Bu, gezegenin etkilerinde değfiilimlere damga edebilir.

Astroloji terimlerini anlamak beş altı çaba gerektirse de, hakikat bir şekilde kullanıldığında, yabanlık analizi, encam tahmini ve henüz pek çok sayfa üzerine malumat verme dair az çok değerlidir.

Kaynak:
Ulaş Utku Bozdoğan