hostingadresi.com: Reseller

Paylaşımlı hosting adı da kullanılmaktadır, bu tür sistemlerde yek bir sunucu üzerinde, sunucunun bant rahatliği ve fiziksel gücüne bakarak bir araba adetda hosting çitndırılabilir, sözcük gelimi ortalama bir beyit bilgisayarından oluşturulacak bir sunucu 100 pare linux hosting çitndırılabilirken markalı ve sunucu olarak üretilmiş özel makinalarda sitelerin ölçün ve yüksek yoğunluklu olmadığını düşünürsek 1000’den bir araba hosting hesabı açılabilir.

Co-Location / Sunucu Bulundurma
Bu hizmette hizmeti sunucu bant rahatliği evet da seyrüsefer, şayet var ise elektrik ücreti şayet istek ediliyorsa kurulum ücreti olarak gerçekleştirme edersiniz, kurulacak yazılı sınavm ve lisansların da ücretleri anlaşmaya rabıtalı olarak sizin karşılamanız gereken ücretlerdir, bunun haricinde fiziksel olarak sunucuyu çkırmızıışır durumda veri centera doğrulama eylemek durumundasınız.

Reseller / Bayi
Shared hosting / Müştereken sunucularda da bu ihtimam sunulabilir, esasen almış olduğunız hosting paketi bayi paketi evet da reseller adı altında bulunmakta ve yukarıda yazdığımız paylaşımlı hosting sunucularında kullanılmaktadır, burada yek ayrım size ilgili bir sınır dahilinde bir den bir araba hosting hesabını kendi panelinizden kendi kendinize açabilmenizdir.

Dedicated Hosting / Kiralık Sunucu
Bu hizmette istek ettiğiniz sunucu anlaşmanıza rabıtalı olarak sizin adınıza gerçekleştirme edilir, bazı firmalar bu hizmetin anlaşmasını mukavelename bitiminde sunucunun size ilgili olacağı tahüdünü verebilirler, normal şartlarda fiziksel makinanın ortalama maliyetini ve buna rabıtalı olarak bant rahatliği ve elektrik ücretini antrparantez ödersiniz.

Virtual Dedicated Hosting / Sanal Kiralık Sunucu
Bu hizmette istek ettiğiniz sunucu anlaşmanıza rabıtalı olarak sizin adınıza fiziksel bir sunucu üzerinden asıl paylaşımı yöntemi ile katkısızlanmaktadır. Burada kullanacağınız asıl CPU, RAM ve HDD olarak size berlitilmekte ve fiziksel sunucu üzerinden size ayrılmaktadır.

hosting

sanal sunucu

reseller

tema