Takipcisatinalz.com: İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Ancak hesabınıza temelli giriş yaratıcı ve kovuşturma fail biriyseniz, örneğin 2 sıra önce baktığınızda herşey normalse, bu durumda hesabınızın Instagram tarafından silinme ihtimali de ortadan kalkıyor. Bu durumda hesabınızın doğrudan çalındığını sabitleme etmiş olursunuz. Eğer hesabınız Instagram tarafından silinmiş olsaydı farklı bir uyarı almış olurdunuz.
Instagram hesabım çalındı demeden önce son bir muayene de arkadaş, kardeş evet da hesabı kovuşturma fail yakınlarımızdan muayene esenlamaktır. Samimi olduğunuz kişilere kovuşturma ettiği kişileri gözden geçirmesini, sapık bir kullanıcı adı olup olmadığı sorulabilir. Hesabı hackleyen zevat ekseri kullanıcı adınızı değçalışmatirmektedir, saldırganların sizin hesabınız sinein belirlediği yeni kullanıcı adını bulmaya çalışın.
Instagram Hesabı Kesinlikle Hacklenir? Önemli Ikazlar
Instagram hesabınız çalındı ise bunun başlıca sebepleri şunlardır:

E-benzeyen adresinize mevrut ve Instagram tarafından geldiğini düşündüğünüz uydurmaca e-postalar. Bu e-postalar enformatik dilinde “pishing” olarak adlandırılan ve âdeta Instagram’dan gelmiş izlenimi uyandıran uydurmaca maillerdir. Dikkatli bakılmış olduğunda web adres kısmının instagram.com evet da facebook.com olmadığı anlaşılabilir. Eğer bu e-postalardan birinde mekân düzlük linklere tıklarsanız, saldırganların istediği bilgileri verirseniz şifreniz çalınabilir.
Izlemeçi arttırmak sinein kullanılan web siteleri evet da hareketli uygulamalar. Bu web siteleri ve uygulamalar ekseri Instagram birliksı istediği sinein şifrenizi alırlar. Hesabınızda çift faktörlü doğrulama yoksa kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı ele geçirirler.
Toplumsal mühendislik. Bu yöntemde bir koca şifrenizi çelde etmek sinein size çeşitli oyunlar kurabilir. Örneğin; hesabı çalınan bir müşterimize tecavüzkâr “DM” ile ulaşıp, kovuşturmaçi sayısını arttıracağını söylemişti. Bunun sinein de şifresini almıştı. Toplumsal mühendislik, bir kişsağlıklı farklı metotlarla ikna etme yöntemidir. Saldırganlar kişileri “hesabın tehlikede” “kovuşturmaçini arttıralım” gibi sözlerle kandırarak hesaplarını çalabilir.
Çalınan Instagram Hesabı Kesinlikle Aptal Cebinır?
Instagram hesabı çalınan evet da hacklenen zevat sinein ne efsus ki çok ziyade teknik bulunmuyor. Instagram tarafından bu mevzuda çok ziyade payanda sunulmama nedenlerinden bir tanesi, “hesabım çalındı” diye esasen diğer kişilerin hesabını çalmaya çalışan kişilerin olması.

1.Erkân: Instagram giriş penceresinde “şifreni mi unuttun” seçeneğine tıkladıktan sonra “e-posta” “telefon numarası” seçenekleriyle şifre sıfırlama birliksı almaya çalışın. Eğer şifre sıfırlama birliksı gelirse derhal şifreyi değçalışmatirin ve yalnız ardından “kayıtlı e-posta” “kayıtlı cep telefonu” kontrollerini esenlayıp hesabı güvene alın.

Bu yöntemlerle hesabı kurtaranlar sınama ve teşekkürlerini lütfen yorumlara yazsın.

2.Erkân: Instagram hesabınız çalındığında e-posta adresiniz çok önemli rol oynar. Instagram tutum şifreniz değçalışmatiğinde yahut kullanıcı adınız değçalışmatiğinde e-posta hesabınıza değişiklik bildirimi alırsınız. Instagram hesabını çdüzlük saldırganlar çoğunlukla kullanıcı adı ve e-postayı esasen değçalışmatirirler. Instagram tarafından geldiğine emniyetli olduğunuz maillerde “kullanıcı adı değçalışmatirildi” mailine girerek “Kullanıcı adını değçalışmatiren sen değilsen, hesabını güvene al” evet da bazen “değçalışmaikliği aptal al” yazan linke tıklayın. Tıkladıktan sonra karşınıza şöyle bir görüntülük çıkarsa şanslısınız lakin ekseri saldırganlar e-posta adresini değçalışmatirdiği sinein sizde bu görüntülük çıkmaz ve dikme olarak “emniyet kodu al” seçeneği çıkar:

instagram takipçi satın al

İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?